Konopný olej

630 Kč 350 Kč od 350 Kč 547,83 Kč bez DPH 304,35 Kč bez DPH od 304,35 Kč bez DPH
Vyrobíme na objednání Vyrobíme na objednání Zvolte variantu
Varianta:

Konopí je jednoletá bylina a má již odedávna mnohostranné využití. Konopný olej se vyrábí ze semínek rostlin rodu konopí (Cannabis), je významnou složkou potravy a také účinným prostředkem léčby kožních problémů. Olej neobsahuje složku THC, která je v zelených částech rostliny. Získává se totiž pouze se semínek technického konopí, což ještě snižuje možný obsah THC, který by mohl ulpět na lisovaných semenech z rostlinného materiálu. Obsahuje omega-6 a omega-3 nenasycené mastné kyseliny ve vyváženém poměru 3:1. Tento poměr podporuje funkci srdce a celého oběhového systému. Nenasycené mastné kyseliny chrání před vznikem různých degenerativních chorob.

 

Kategorie: E-shop

Olej konopný


Příznivé působení na náš organismus 

Konopný olej má velký obsah vitamínů a proteinů, obsahuje také základní aminokyseliny. Je účinný při akné, atopickém ekzému a lupénce, kdy nejen zlepšuje stav pleti, ale také zmírňuje svědění. Tento olej nemá žádné vedlejší účinky a je vhodný i pro děti, je snadno stravitelný, vstřebatelný a využitelný organismem. Má výrazné protirakovinné účinky a snižuje hladinu homocysteinu v krvi, způsobuje pokles hladiny cholesterolu v krvi, podporuje správnou funkci střev. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny DHA, které jsou zásadní především v prvních letech života a jsou stavebním kamenem lidského mozku, mozkové kůry, pokožky, spermatu, varlat a sítnice. Konopný olej je ideální doplněk stravy i v těhotenství. Má podobnou skladbu kyselin jako rybí tuk, nicméně na rozdíl od rybího tuku neobsahuje rtuť, která může zpomalit rozvoj nervového systému u novorozenců či plodu. Konopný olej také blahodárně působí na hojení ran, popálenin a bércových vředů. Při roztroušené skleróze, Alzheimerově chorobě, Crohnově chorobě, Parkinsonově nemoci, při poruchách nervové soustavy, při únavě a depresích.

Využití v kosmetice

Konopný olej harmonizuje kožní buňky a vyrovnává pH pokožky, velmi dobře se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Je hypoalergenní a vhodný i pro citlivou, vysušenou atopickou a ekzematickou pokožku, zajišťuje její ochranu, pružnost a hydrataci. Pomáhá obnovovat ochranný mikrofilm a díky tomu zvyšuje odolnost pokožky před působením okolního prostředí. Je možné jej používat i jako čistící přípravek a tonikum na pleť, vyhlazuje vrásky, vlasům dodává lesk, nehtům tvrdost a zabraňuje stárnutí pokožky. Používá se také při masáži kloubů.

Využití v kuchyni

Využívá se také jako doplněk stravy k zajištění přísunu nenasycených mastných kyselin. Je vhodný pro použití ve studené kuchyni, výborně se hodí na RAW saláty a do zálivek na zeleninu. Nedoporučujeme olej používat v teplé kuchyni.

Obsahuje

nenasycené mastné kyseliny :  kyselina linolová (omega-6), kyselina gama-linolenová (omega-6), kyselina alfa-linolenová (omega-3), kyselina stearidonová (omega-3)

nasycené mastné kyseliny : má nízký obsah nasycených mastných kyselin, kyselina palmitová, kyselina stearová

organické vitaminy : A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, F, P, K

organicky vázané minerály : vápník, hořčík, síra, draslík, železo, zinek, fosfor, jód, chrom, stříbro, lithium.  

Antioxidanty, proteiny,  lecitin.

Vnitřní užití

1 kávovou lžičku oleje 1 - 3 x denně. Před použitím je vhodné vyzkoušet snášenlivost oleje.

Skladovatelnost

Uchovávat v chladu a temnu, mimo přímé sluneční záření. Při skladování pod +7°C se může olej zakalit. Je to běžný jev, který neovlivňuje kvalitu výrobku. Olej se po umístění do teplejšího prostředí stává opět čirým.

Min. trvanlivost 3 měsíce od data výroby.