Příznivé působení na náš organismus

Přírodní oleje jsou  univerzálním  prostředkem, který je možné využívat nejen jako potravinu a  doplněk stravy, ale také při léčbě různých nemocí.

 Své využití najdou i ve  formě masáží těla. Ajurvédská medicína je s olejovými terapiemi spojována  již v období 1. tisíciletí př.n.l.. V rámci denního režimu se olej  natíral na celé tělo, hlavu, do uší, do nosu, na záda, chodidla i na specifické akupresurní body. Při ájurvédských masážích byly používány také teplé oleje. Indičtí lékaři znali také dvě zvláštní metody olejového výplachu úst a další postupy pro očistu střev.

Olejové masáže blahodárně působí na lidské tělo, duši i psychiku.

Olejová očista nosu: Nos je bránou k vědomí a úvodní cestou k vnitřnímu uzdravení. V dutinách čelních, čelistních a v kosti čichové a klínové se hromadí množství toxinů a z toho pramení záněty a další nemoci.

 

Olejová očista úst: Pradávná detoxikační indická metoda je v posledních letech velice oblíbená. Je velice jednoduchá a potřebujete k ní pouze kvalitní olej. Skrytá ložiska škodlivin v ústech se během výplachu uvolňují. Olejová očista střev byla známa již ve starověku. Tlusté střevo je základem pro naše zdraví, zpracovává a zahušťuje odpadní látky, vstřebává vodu a potřebné živiny. Zbytek vyloučí z těla ven. Imunitní systém tvoří až z 90% množství mikroorganismů, které zde sídlí. Přirozená rovnováha střevní mikroflóry může být narušena užíváním antibiotik, nebo také nevhodnou stravou (maso, uzeniny, mléčné výrobky, pečivo, cukr, káva, chemické látky...). Při přemnožení škodlivých mikroorganismů pak dochází ke vzniku zdravotních obtíží.