Ostropestřecový olej

310 Kč 570 Kč od 310 Kč 276,79 Kč bez DPH 508,93 Kč bez DPH od 276,79 Kč bez DPH
Vyrobíme na objednání Vyrobíme na objednání Zvolte variantu
Varianta:

Ostropestřec mariánský pochází z oblasti Středomoří. Řadí se mezi jednoleté nebo dvouleté byliny z čeledi hvězdnicovitých a je nejčastěji využíván při problémech s játry. Olej, který se ze semínek tohoto bodláku vyrábí zastudena prvním lisováním, má jemně nahořklou chuť.

Jedná se o jeden z nejlepších přírodních prostředků při léčbě nemocí jater, působí na jejich celkovou regeneraci, podporuje tvorbu nových zdravých jaterních buněk, které nahrazují staré a poškozené buňky. Játra jsou životně důležitým orgánem, kde v každém okamžiku probíhá asi 500 chemických reakcí. Proto je nezbytně nutné je udržovat v co nejlepší formě.

 

Kategorie: E-shop

Olej ostropestřecový


Příznivé působení na náš organismus 

Olej z ostropestřce mariánského je výborný doplněk, který blahodárně působí na játra a podporuje tvorbu žluče. Využívá se především při zánětech jater, cirhóze, při zvýšeném množství tuku v játrech a při regeneraci jaterních buněk. Snižuje možnost poškození jater v důsledku užívání alkoholu, po prodělané žloutence, při chemoterapii. Prospívá také při žlučových kamenech, jelikož zlepšuje odtok žluči. Ostropestřecový olej je také výborný na pročištění těla po léčbě antibiotiky, při vředovém onemocnění žaludku a dvanácterníku. Neutralizuje a detoxikuje organismus od četných látek, jako jsou léky, drogy, chemické příměsi potravy a alkoholu. Chrání játra řízením spotřeby glutationu, sloučeniny podobné aminokyselinám, která je potřebná pro detoxikační procesy. Podle posledních studií dokáže zvýšit koncentraci glutationu až o 35 procent. Limituje tedy množství jedů, které mohou játra v určité době zpracovat. Tento olej je účinný při parodontóze, žaludečních vředech, při problémech s nízkým tlakem. Pomáhá také při různých druzích alergií, jako jsou například senná rýma, kopřivka, při astmatických záchvatech a nevolnosti při cestování. Olej z ostropestřce mariánského je vhodný i na použití v kosmetice a při masážích. Je možné jej používat i zevně na křečové žíly a hemeroidy.

Obsahuje

Nenasycené mastné kyseliny (omega-3, omega-6), nasycené mastné kyseliny.

Organicky vázané minerály : Zinek, vápník, železo, fosfor, mangan, měď, selen, hořčík, draslík. 

Vitaminy: A, D, E, F, hořčiny, biogenní aminy, tyramin a histamin, chlorofyl, karotenoidy, tokoferoly a především komplex látek zvaný sylimarin. 

Silymarin je souhrnné označení pro více látek (zejména flavonolignanů), zlepšuje průběh chronických zánětů jater. Tlumí zánět jater způsobený viry hepatitidy nebo i alkoholem.

Zlepšuje metabolismus jaterní buňky, stabilizuje její buněčné membrány a podporuje regeneraci jaterní tkáně.

Hodí se na RAW saláty, do zálivek na zeleninu a také do polévek či hlavního jídla.

Vnitřní užití

1 kávovou lžičku oleje 1 - 3 x denně. Před použitím je vhodné vyzkoušet snášenlivost oleje.

Skladovatelnost

Uchovávat v chladu a temnu, mimo přímé sluneční záření. Při skladování pod +7°C se může olej zakalit. Je to běžný jev, který neovlivňuje kvalitu výrobku. Olej se po umístění do teplejšího prostředí stává opět čirým.

Min. trvanlivost 3 měsíce od data výroby.