Dýňový olej (tento olej se bude vyrábět od příštího týdne)

350 Kč 630 Kč od 350 Kč 304,35 Kč bez DPH 547,83 Kč bez DPH od 304,35 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta:

Tykev obecná je jednoletá rostlina a její plody obsahují množství semen. Dýňový olej obsahuje vyvážený poměr omega - 3 a omega - 6 mastných kyselin. Jedná se o nejstarší plodinu, která se v Evropě využívala od dob Kolumba, který přivezl první dýně z Nového světa.

 

Kategorie: E-shop
Dýňový olej :

Olej dýňový


Příznivé působení na náš organismus 

Dýňová semena jsou prospěšná pro náš imunitní systém. Dýňový olej je výborný na problémy s prostatou a příznivě působí při různých onemocněních močové soustavy. Chrání totiž její buňky proti škodlivě působícím hormonům močového ústrojí a tím posiluje svěrač a svalovinu. U žen je vhodný při postmenopauzálním syndromu, zlepšuje lipidové spektrum ve prospěch zvýšení "dobrého" HDL cholesterolu a tím snižuje výskyt mnoha nežádoucích symptomů, jako jsou návaly, bolesti hlavy a bolesti kloubů. Reguluje také úroveň cholesterolu a chrání naše tepny před nežádoucím kornatěním. Pomáhá zpomalit projevy stárnutí a to díky obsahu vitamínu E. Působí také jako prevence vzniku rakoviny, má protizánětlivé účinky, ztěžuje život střevním parazitům a podporuje zdravý vývoj našeho těla. V lidovém léčitelství se dýňový olej a samotná semena dýně často používala proti střevním cizopasníkům a parazitům v trávicím ústrojí. Snižují totiž lepivost těla tasemnice a tím ji pomáhá vypuzovat z těla. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů a mastných kyselin, díky čemuž působí protizánětlivě, doporučuje se tedy hlavně při zánětech kloubů a při revmatismu. Hořčík a mastné kyseliny příznivě ovlivňují metabolismus těla, snižují krevní tlak a chrání srdce i cévy. Pokud má organismus nedostatek zinku, může dojít ke ztrátě sluchu nebo se mohou vyskytnout jiné potíže v oblasti sluchového ústrojí. Blahodárně působí při léčbě očních nemocí, včetně krátkozrakosti, při léčbě kožních chorob jako jsou ekzémy, psoriázy (lupénky) , colpitis a dermatitidy. 

Obsahuje

vysoký podíl zinku, bílkoviny.

Vitamíny:  E, A, B1, B2, C, D, F, K.

Minerály: hořčík, železo, selen, fosfor, chlorofyl, lutein,  karotenoidy a fytosteroly.

Využití v kosmetice

Dýňový olej zlepšuje stav pokožky, je účinný při léčbě ekzémů, akné a celkově přispívá k obnově kožních buněk. Používá se jako základ vlasových zábalů, proti padání vlasů, k ošetření namáhaných a poškozených vlasů a nehtů. Vtírá se do vlasů. Používá se také jako masážní olej.

Využití v kuchyni

V kuchyni je vhodný do polévek či hlavního jídla, je výborný také na RAW saláty a do zálivek na zeleninu. Díky své intenzivní chuti dokáže změnit chuť jídla a přitom stačí jen pár kapek. Můžete jej kombinovat s jiným olejem.

Vnitřní užití

1 kávovou lžičku oleje 1 - 3 x denně. Před použitím je vhodné vyzkoušet snášenlivost oleje.

Skladovatelnost

Uchovávat v chladu a temnu, mimo přímé sluneční záření. Při skladování pod +7°C se může olej zakalit. Je to běžný jev, který neovlivňuje kvalitu výrobku. Olej se po umístění do teplejšího prostředí stává opět čirým.

Min. trvanlivost 3 měsíce od data výroby.